Bulunduğunuz sayfa:
Türkçe
English
15-12-2018

Haberin Tamamı

DOKTORUNUZ GERÇEKTEN PLASTİK CERRAH MI?

Son yıllarda, Ülkemizde, Estetik Cerrahi ve Ameliyatsız uygulamalara artan talep , başka branşlardaki doktorların da bu alana ilgisini çekmiştir.

TÜRK PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ, KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEYİ BİR GÖREV SAYMAKTADIR.

 

Son yıllarda, Ülkemizde, Estetik Cerrahi ve Ameliyatsız uygulamalara artan talep , başka branşlardaki doktorların da  bu alana ilgisini çekmiştir.

 

Ülkemizde, mevcut yönetmelikler, hangi girişimlerin kimler tarafından yapılabileceğini tanımlamamaktadır. 

 

Bu durum, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmayan bir çok farklı branştan doktorun, hatta sağlık eğitimi almamış bazı kimselerin kendilerini yasal olmayan  uzmanlık  adlarıyla tanıtarak halkı yanıltmalarına yol açmaktadır.

 

FASİAL PLASTİK CERRAHİ UZMANI, YÜZ ESTETİK CERRAHİ UZMANI, ONKOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, OKULOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, MEDİKAL ESTETİK UZMANI, DERMATOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, SAÇ EKİM UZMANI VE BUNA BENZER İSİMLER TÜRKİYE’DE SAĞLIK BAKANLIĞI VE YÖK TARAFINDAN TANIMLANMAMIŞ , BELGELENDİRİLMEMİŞ  SAHTE UZMANLIK İSİMLERİDİR.

 

Başvurduğunuz kişinin doktor olup olmadığını araştırınız. Doktorsa uzmanlığını bilmek en doğal hakkınızdır. Lütfen, belge isteyerek sorgulayınız.

 

Türkiye’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğine üye Uzmanların listesi için: www.tprcd.org.tr   sitesini inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Sunday, 2014-05-11 01:16 zaman: 5 Years