Bulunduğunuz sayfa:
Türkçe
English
14-12-2018

Haberin Tamamı

Dr. M. İhsan Okur'a Saldırı Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Basın Bildirisi,

Sayın Dr. M. İhsan Okur, trafik kazasında yaralanan ve uzun süredir tedavisini yaptığı bir hastasının, geçirdiği safra yolları enfeksiyonu nedeniyle genel durumunun bozulması ve hayatını kaybetmesinden sonra hasta yakınları tarafından darp edilmiş ve ayağı kırılmıştır.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesi ve Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli meslektaşımız Sayın Dr. M. İhsan Okur, trafik kazasında yaralanan ve uzun süredir tedavisini yaptığı bir hastasının, geçirdiği  safra yolları enfeksiyonu  nedeniyle genel durumunun bozulması ve hayatını kaybetmesinden sonra hasta yakınları tarafından darp edilmiş ve ayağı kırılmıştır.
Dr. Okur’a acil şifalar diliyor, toplumumuzda, hekimlere dönük şiddetin yeni bir örneği olan bu olayı şiddetle kınıyoruz.
 Son yıllarda, sağlık çalışanlarının çeşitli gerekçelerle şiddete maruz kalması dikkati çekecek ölçüde artmış,  iş güvenliğini etkileyecek boyutlara ulaşmıştır. Hizmet üreten ve kutsal bir görevi yerine getiren bir meslek gurubunun  hedef haline gelmesinin nedenlerinin sorgulanması ve çözüm yollarının bulunması, en başta yöneticilerin görevidir ve onları göreve çağırıyoruz.
Hekimlere dönük şiddetin son yıllarda sağlık alanında  yaşanan  politika değişiklikleriyle artmış olması  dikkat çekicidir. Her türlü  aksaklıkta hekim ve sağlık çalışanlarının sorumlu gösterilmesi, onların hedef olmaları sonucunu doğurmaktadır.
Zor ve acil durumda fedakarca hizmet üreten sağlık çalışanlarının  şiddete maruz kalması kabul edilemez bir durumdur.
Soma felaketini yaşadığımız bu anlarda, kurtarma faaliyetleri ile birlikte, Sağlık çalışanlarının nasıl seferber olduğunu, kurtarılabilecek her can, her nefes için nasıl insanüstü bir çaba gösterildiğini Kamuoyumuz yakından izlemektedir. Bu nedenle, sorumluluk sahibi tüm yurttaşlarımızı, sağlık çalışanlarına dönük şiddeti kınamaya davet ediyoruz.
Saygılarımızla,

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu

Wednesday, 2014-05-14 14:33 zaman: 5 Years